Metropolitan - szkoła językowa

Business people

Dedykowany Coaching językowy

Coaching

W Metropolitan naukę języka obcego rozumiemy jako kompleksowy proces zmiany zachowania w celu osiągnięcia lepszych wyników w pracy i życiu. Dlatego też, koncentrujemy się głównie na celach i możliwościach klientów, a przede wszystkim na autonomii językowej. Nasza rola skupia się przede wszystkim na skierowaniu klienta na prawdziwy kierunek i motywowania go w trakcie zdobywania umiejętności językowych w swoim tempie i w sposób dla niego najbardziej odpowiedni. Poprzez coaching, klient jest zdolny do odkrycia swoich silnych stron i użycia ich do szybkiego postępu w procesie nauki języka.

W czym pomoże ci  coaching?

Każdy potrafi się nauczyć języka, coaching sprawia, że jest to dużo łatwiej i przystępniej. Coaching  w niczym nie przypomina typowe lekcje w szkole, a zazwyczaj działa poza nią. Jest to proces dynamiczny, opierający się na pracy przy konkretnych umiejętności językowych i jest przede wszystkim w 100 % ukierunkowany na klienta. Nauka języka nie jest przedmiotem akademickim, wiedzą to wszyscy, którzy po wielu latach nauki w szkole lub studiach nie są w stanie używać języka do własnych potrzeb. Nauka języka to nauka umiejętności, którą można nabyć za pomocą szczególnych metod. U nas, najważniejsze są cele. Cele, po skutecznym ich nazwaniu, są namacalne i osiągalne. Może to być na przykład płynna komunikacja z partnerami z Australii albo pozyskiwanie nowych klientów z Kanady. Cel może być również chęć dobrego samopoczucia i pewności siebie w trakcie rozmowy z cudzoziemcem. Nasza rola polega na tym, żeby ten cel rozłożyć na małe i osiągalne kroki, kamienie milowe i ścieżkę rozwoju po której krocząc będziemy mogli w końcu osiągnąć to, co do tej pory wydawało się dla nas niedostępne.

Wiemy, że lepsza komunikacja w języku obcym oznacza lepszy biznes i większe pieniądze dla naszego klienta. Przynosi to również zupełnie nową jakość w życiu prywatnym, ponieważ razem z nauką języka możliwości jego użycia otwierają nowe drzwi do skutecznej komunikacji, nauką bezpośrednio ze żródeł i bezpośrednie uczestnictwo w globalnej wiosce bez pośredników.

Faza przed-coachingowa

Po analizie potrzeb z klientem opracowujemy szczegółowy plan coachingowy, który składa się z:

 

  1. Szczegółowe opisywanie celów i harmonogram ich osiągnięciu (według zasady SMART)
  2. Opracowanie słownictwa i funkcji komunikacyjnych dostępnych na określonym poziomie
  3. Wybór odpowiednich technik szkoleniowych i materiałów edukacyjnych
  4. Harmonogram sesji feedbackowych

 

Mechanizm coaching, w jaki sposób na prawdę działamy:

Sesje coachingowe mogą ale nie muszą być ograniczone czasowo. Zazwyczaj trwają one 60 minut i odbywają się kilka razy w tygodniu, ponieważ frekwencja jest kluczowa w nauce języka. Klient dostaje zadania do wykonania poza sesjami takie jak: użycie nowego języka w codziennym życiu, przeczytać artykuł w magazynie/Internecie przed omówieniem go na następnym spotkaniu, słuchanie podcastów językowych i audiobooków w samochodzie w celu poprawienia umiejętności słuchania, pisanie maili do coacha w celu ćwiczenia zdolności pisania itp. Te zadania mają funkcje wspierać rozwój i są wybrane z obszarów zainteresowań klienta. To klient jest źródłem i inspiracją działań coachingowych. Uźywając klienta jako źródło językowe coach ma zadanie prowadzić klienta do odkrycia, zrozumienia i prawidłowego użycia i wykorzystywania nowych funkcji językowych lub poprawić i odświeżyć te funkcje, który klient już zna i używa. Co  najważniejsze, w przeciwieństwie do tzw. „konwersacji”, klient będzie zawsze świadomy i zdolny do kontrolowania swojego postępu, celu i znaczenia wszystkiego nad czym pracuje w trakcie sesji. Jest to istotne, ponieważ świadomość postępu przynosi większą motywacje i co za tym przychodzi, większy sukces.

Jeżeli zainteresowały cię nasze usługi i chciałbyś się dowiedzieć więcej, skontaktuj się z nami przez formularz na stronie albo zadzwoń pod 783 783 202 i umów się na spotkanie z naszym konsultantem.

 

kontakt